Men A – Elite

     1.    Lukas Windischberger (AUT)

     2.    Morten Jaksland (DEN)

     3.    Jesper Hougaard (DEN)

     4.    Benjamin Rösner (GER)

 

Women A – Elite

      1.    Amke Fischer (GER)

      2.    Zuzana Severinova (CZE)

      3.    Natalie Paul (GER)

 

Men B – Advanced

      1.    Korbinian Heim (GER)

      2.    Achim Berkemeier (GER)

      3.    Andreas Escher (GER)

 

Women B – Amateur

      1.    Ann-Kathrin Pfeifer

      2.    Tanja Omlin

      3.    Zuzana Vancurikova

 

Men C – Amateur

      1.    Mandrin Mouchet (FRA)

      2.    Thomas Olsson (SWE)

      3.    Werner Seel (GER)

 

Men D – Beginner

      1.    Moritz Kreder (GER)

      2.    Konradin Suchlich (GER)

   3.    Alexander Feller (GER)

 

Seniors + 45

      1.    Ed Harvey (GBR)

      2.    Achim Berkemeier (GER)

      3.    Marco Genzel (GER)

 

Seniors + 55

      1.    Volker Sach (GER)

      2.    Graham King (GBR)

      3.    Frank Kleiber (GER)

 

Juniors U21

     1.    Malthe Thyregod (DEN)

     2.    Stefan Urban (AUT)

     3.    Bryson Marazzi (CAN)

 

Men A – Elite Doubles

     1.    Christian Schäfer /Michael Strässle (CHE)

     2.    Joachim Gersdorf (GER) /Alwin Krist (NED)

     3.    Marco Genzel (GER) /Guus Van De Burgt (NED)

 

Women A – Elite Doubles

      1.    Jennifer Schmitz (GER) /Heike Voigt (GER)

      2.    Rahel grothmann (GER) /Julia Knake (GER)

      3.    Julia Auer (GER) /Ann-Kathrin Pfeifer (GER)

 

Mixed A –Elite Doubles

      1.    Kirsten I. Kaptein (NED) /Alwin Krist (NED)

      2.    Hannah Boden (GBR) /Mohammed Tarik Koubaa (MAR)

      3.    Julia Knake (GER) /Werner Seel (GER)

 

Men B – Amateur Doubles

      1.    Michael Teuber (GER) /Simon Vaclahovsky (GER)

      2.    Frank kleiber (GER) /Volker Sach (GER)

      3.    Andreas Escher (GER) /Werner Seel (GER)

 

Seniors + 45 – Doubles

 

    1.    Frank Kleiber (GER) /Thomas Knaack (GER)

 

    2.    Manfred Grab (GER) /Ulrich Schlepphorst (GER)

 

    3.    Richard Hobzik (CZE) /Milan Stupavsky (CZE)

 

Mixed B- Amateur Doubles

     1.    Katharina Gehlenborg (GER) /Achim Berkemeier (GER)

     2.    Jennifer Schmitz (GER) /Ulrich Schlepphorst (GER)

     3.    Carina Lange (GER) /Thorsten Bäumer (GER)